Viry na facebooku! Čtěte!

30. července 2011 v 13:12 | Lussyn Dannah

Všechno začíná, tím že vám kámoš/ka na facebooku napiše zprávu, (mělo by vám být hned divný že píše anglicky) napíše vám, hi.how are you, pak samozřejmě anglicky jestli se chcete zasmát a pošle vám odkaz na video, otevře se internetová stránka, která vypadá jako youtube, ale není. Titulek videa, zní že jste v hlavní roli,jenže video, nejde přáhrávat protože nemáte nainstalovaný flashplayer, kliknete na instalovat, a pak už to začíná, jedním kliknutím, máte zavirovaný počítač! Pod videem jsou komentáře lidí které máte v přátelích, stějně jako kámoš/ka který/á vám poslal video, o tom nevědí. Píšou to za ně roboti.


Co dělat?
Nejlépe na takové podezřelé věci neklikat, nepřidáváat se do podivných stránek! Když už se to ale stane, provést, obnovení počítače, udělat virové kontroly (je možné, že antivirové programy nepůjdou,jelikož vir je zablokoval, a samozřejmě žádný jiný nepůjde ani stáhnout), pokud máte možnost, provedte reinstalaci počítače.(Nebo stáhněte, program MBAM, mě to šlo.)

Jak to poznat?
Vir si v počítači bude dělat co chce, počítač vude fungovat zpomaleně, zastavý se všechny antivirové programy, (možná budou psát, at nic neděláte, že mají vše pod kontrolou, že žádná další reakce není nutná, LEŽ!) a pak výšše uvedené poznatky.^^


P.S Mě se to stalo, vím o čem je řeč, šiřte to dál, at lidé o tom vědí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama